Zumba je zábava

Ľudia na zumbe

Zumba znamená zábavu, zdravie a krásne telo. Je to spôsob ako si vyčistiť hlavu, zabaviť sa, schudnúť a naučiť sa hýbať ako bohyňa. Ak hľadáte kompromis medzi fitness a zábavou, je to zumba. Určite stojí za pokus!

Idem k zumbárovi

Alebo inak aj na zumbu. Jej názov pochádza zo španielskeho slova zumbear, čo znamená rýchlo sa hýbať, zabávať sa. Je to mix hudby, energie, pohybu a širokého úsmevu. Základ zumby sú vlastne latinsko-americké tance, ale preložené aerobicom a tanečnými štýlmi ako hip-hop, brušné tance, rock and roll… ako počujete naozaj tu nájdete takmer všetko. Princípom zumby je hlavne radosť z pohybu a života. Chvíľu sa vám zdá, že ste na hodine salsy a hneď na to vás dostane energické aerobikové tempo.

Nie je zumba ako salsa

Zumba sama o sebe má viacero štýlov. Nie je to len zumba a bodka. Tak ako je viacero druhov latinsko-amerických tancov, aj zumba má svoje odnože alebo inak povedané typy. Veľmi používaná je cumbia, salsa, merengue, calypso, reaggaeton alebo samba. Zumba to nie je len zapotená posilňovňa a dril, ale v prvom rade jednoduchosť, zdravie, sila a zábava. Zumbou posilníte nielen svalové partie rúk, nôh a brucha, ale jej aeróbny základ posilní najmä váš srdcovocievny systém.

Koniec zapotenej posilňovni

Hodina zumby je niečo ako diskotéka. Púšťajú sa tu jednotlivé pesničky, ktoré trvajú v priemere asi päť minút. Nebojte sa, určite sa nezabúda na pravidelné prestávky na vydýchanie a doplnenie tekutín. Takže aj keď si svojou kondičkou nie ste úplne isté, pokojne zumbu skúste. Netreba mať stres ani z toho, že si nezapamätáte choreografiu. Zumba je pre každého, od malých detí až po seniorov. Skrátka si prídete zatancovať. O výber žánrov veru nie je núdza.

Zrodenie zumby

Ako toto ojedinelé cvičenie vzniklo? Všetko má na svedomí Shakira. Teda jej choreograf Alberto Peréz. Na hodinu aerobiku priniesol nesprávne CDčko s latinskoamerickou hudbou. Na mieste si vymyslel choreografiu a teraz cvičí na svete zumbu päť miliónov ľudí.

Viete koľko v priebehu jedného cvičenia (1 hodina) vytancujete? Celých 800 kalórií. Po prvé – vyformujete si postavu. Po druhé – naštartujete metabolizmus a budete rýchlejšie spaľovať. Po tretie – zabavíte sa. Po štvrté –  urobíte niečo pre svoje zdravie. Ešte stále váhate? Neváhajte!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *