Hor sa na nákupy! (smer: New York)

Mestský ruch v New Yorku

Leto je pomaly za nami a obchodných centrách sa spúšťajú prvé výpredaje! Či už máte radi nablýskané dlážky novootvorených obchodných centier alebo dávate prednosť sekáčom – New York vám má čo ponúknuť po všetkých stránkach!

Pre každého niečo!

New York je jedinečné mesto. Vymenovávaním všetkých jeho kladov by sme zabrali až priveľa času a miesta, a preto prejdeme k tomu „podstatnému“ (aspoň v tomto článku) – obchodným centrám, butikom, obchodíkom, trhom …

Bez ohľadu na dĺžku pobytu, očakávania návštevníkov či veľkosť ich peňaženky, toto mesto ponúka pre každého niečo. Od tých najväčších obchodných centier na svete, cez špecializované a značkové obchody a butiky až po tie najmenšie obchodíky s magickou atmosférou, ktorá vás nepustí ani rok po jeho návšteve – to je New York!

Niečo nové…

Ak patríte k milovníkom čerstvo dodaného tovaru, ktoré je práve „IN“, potom vám odporúčame navštíviť Macy´s. Obchodný dom Macy´s nájdete na 34. ulici a na ulici Broadway, ktorá pretína štvrť Manhatan z juhu na sever. Od roku 1902 slúži verne svojim zákazníkom, ktorý v súčasnosti majú k dispozícii až 9 podlaží!

Azda najznámejšia ulica v New Yorku je Piata Avenue! Táto ulica je domovom takých zvučných mien ako sú Saks, Bergdorf Goodman, Tiffany, FAO Schwarz či Steuben Glass. Okrem nich tu nájdete aj tucty malých a stredných obchodíkov. Ak patríte k početnej strednej vrstve, ktorá nemá tisícky dolárov nazvyš, môžete sa uspokojiť aspoň s dlhšou „poznávacou“ prechádzkou.

SoHo alebo South of Houston Street je štvrťou obrazov a maliarov. Možno tu nájsť zaujímavé kaviarničky a krčmičky, kde sa dá najesť. Okrem nich sú tu aj butiky – najviac obchodíkov je zoskupených v okolí Prince Street, Spring Street a Broadway.

…niečo staré!

Milujete second handy a outlety – žiadne problém! V New Yorku ich je požehnane! Skúste napríklad obchodné centrum Century 21, ktoré sa nachádza na mieste, kde kedysi stáli Dvojičky. Toto centrum je známe bohatou ponukou dizajnérskeho oblečenia a nízkymi cenami. Okrem oblečenia a topánok je možné tu zohnať aj tašky, kozmetiku či rozličné doplnky.

Príďte sa tiež pozrieť do Loehmann´s! Ide o obchodnú sieť, ktorej obchodíky sú porozťahované po celej krajine a zopár z nich sídli aj v New York City. Predáva oblečenie amerických aj európskych značiek, pričom si tu môžete nájsť všetko od pracovné oblečenie až po elegantné večerné šaty!

V prípade, že si v Century 21 ani u Loehmann´s nič nenájdete, skúste sa zastaviť ešte v Daffy´s, ktorých obchodíky sú rozsiate po celom Manhattane. V nich môžete vcelku jednoducho natrafiť na šaty od drahého talianskeho návrhára a pritom tam za celý nákup nechať len niečo cez 15 $! Daffy´s je ideálne miesto pre tých, ktorí chcú byť vždy skvelo nahodení, no pritom neutratiť viac ako sto dolárov!

Fotografia: © BigStockPhoto.com

Ohodnotiť článok
[Spolu: 1 Priemer: 5]

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *